12 тенденцій веб-розробки, які потрібно враховувати в 2021 році

12 тенденцій веб-розробки,  які потрібно враховувати в 2021 році

Технологічне зрушення в інструментах веб-розробки спонукало компанії розширити парадигму веб-розробки. Незручні нудні веб-сайти старого покоління тепер перетворюються в додатки, якими зручно і цікаво користуватися. Ми проаналізували потреби ринку і нові розробки в ІТ-індустрії, склавши коротку інформацію про останні тенденції веб-розробки в 2021 році.

  1. Чат-боти
Штучний інтелект – це технологія, за допомогою якої машини і пристрої можуть замінити людський інтелект. Програмне забезпечення чат-ботів корисне для розвитку і відтворення людського розмови. Чат-боти дозволяють людям взаємодіяти і спілкуватися з пристроями і додатками. Це може бути як проста програма, яка відповідає на питання користувача, так і просунута – коли чат-бот може бути більш персоналізований за допомогою відповідей і запитів.

Чат-боти зі штучним інтелектом допомагають відповідати на поширені запити клієнтів, тому вони можуть легко замінити ряд фахівців з обслуговування клієнтів, тим самим скорочуючи витрати для бізнесу. Згідно з дослідженням Gartner, до 2021 року очікується, що штучний інтелект буде обробляти більше 15% звернень в службу підтримки клієнтів по всьому світу. Чат-боти з штучним інтелектом стануть однією з найбільш затребуваних тенденцій веб-розробки в 2021 році.

2. Прискорені мобільні сторінки (AMP)

Прискорені мобільні сторінки були ініційовані Google ще в 2015 році, щоб збільшити швидкість завантаження веб-сайтів. Прискорені мобільні сторінки (AMP) – це HTML-копії існуючих сторінок веб-сайту, які є дуже легкими і тому швидко завантажуються. Сторінки AMP завантажуються близько 2 секунд, тоді як сторінки без AMP можуть завантажуватися до 22 секунд.

Статистика показує, що в травні 2017 року біля 900 000 доменів використовували технологію AMP. До 2018 року це число збільшилося до 31 мільйона доменів. Це показує, що все більше і більше веброзробників звертають увагу на AMP, і це стане однією з ключових тенденцій веб-розробки в 2021 році.

3. Оптимізація голосового пошуку 

Голосовий пошук – це технологія, що дозволяє користувачам розмовляти з пристроєм для пошуку результатів по їх запитам. Замість того, щоб вводити слова в поле пошуку і потім натискати клавішу ENTER, користувачі можуть просто говорити те, що вони хочуть знайти, і бачити результати пошуку на своєму екрані. Технологія голосового пошуку використовує програму розпізнавання мови для чіткого розуміння слів, сказаних користувачем, і отримання правильних результатів. 

Деякими хорошими і успішними прикладами технології голосового пошуку є Google Assistant, Siri від Apple, Alexa від Amazon і т. д. Технологія голосового пошуку допомагає значно поліпшити взаємодію з користувачем.

Згідно Gartner, до 2021 року очікується, що більше 30% всіх онлайн-пошуків буде виконуватися з використанням опції голосового пошуку.

4. Прогресивні веб-додатки (PWAs)

Прогресивні веб-додатки – це додатки, в яких використовуються новітні веб-технології. PWA об’єднує найкраще з мобільних і веб-додатків. Простіше кажучи, це можна назвати веб-сайтом, який виглядає і працює як мобільний додаток. Відомо, що PWA забезпечують безпечний, швидкий відгук і незалежний від підключення веб-інтерфейс, подібний додаткам. Іноді прогресивний веб-додаток навіть надає ярлик посилання на головний екран і надає push-повідомлення, щоб ще більше привернути клієнтів. Таким чином, він працює як мобільний додаток, але не є мобільним додатком.

PWA вважається найбільш впливовим трендом в веб-розробці за останні роки. Це робить перегляд вебсайтів кращим, наближаючи їх до функцій власних мобільних додатків і роблячи їх надзвичайно зручними для користувача.

Більше 80% загального часу, який користувач проводить з гаджетом, витрачається на використання різних додатків. Саме тут PWA зможуть змінити ситуацію, усуваючи проблеми, з якими стикаються користувачі на вебсайтах: поганий досвід користувача, повільна швидкість завантаження, відсутність автономного доступу і т. д.

5. Мotion UI

Мotion UI – це бібліотека для створення плавних переходів і анімації, яка буде корисна при розробці привабливих програм за допомогою анімації, графіки та переходів. Завдяки своїй чудовій здатності створювати інтерактивний вебдизайн, Motion UI стане основним напрямком веб-розробки в 2021 році.

Бібліотека Motion UI має ряд класних анімацій, які можна використовувати на вебсайті або в додатку, щоб привернути увагу користувачів. Розробники можуть за допомогою бібліотеки швидко і легко створювати нові анімації. Motion UI допомагає забезпечити чудовий користувальницький інтерфейс, збільшуючи взаємодію клієнтів з вебсайтом і додатками.

6. Односторінкові додатки

Останні тенденції веб-розробки перейшли від створення багатосторінкового додатку до додатку, який надає всю необхідну інформацію на одній сторінці. Односторінковий додаток (SPA) створює кращий користувальницький інтерфейс, оскільки все, що важливо, знаходиться на одній сторінці.

Так як все більше користувачів використовують мобільний телефон для перегляду веб-сайтів, односторінкові додатки є надзвичайно популярними і щоб вижити на ринку, рекомендується використовувати їх при створенні веб-сайту.

Сьогодні до Інтернету підключено 20 мільярдів пристроїв, в Інтернеті зберігається величезна кількість даних. Від нашої особистої інформації до наших банківських реквізитів і особистих переговорів – все в мережі. Не дивно, що кібератаки стали настільки поширеними через це, кожні 39 секунд відбувається кібератака.

Оскільки малі підприємства не можуть дозволити собі фахівців з кібербезпеки, вони найбільш уразливі для кібератак. Кібератаки настільки поширені, що в 2019 році вони принесли збиток в 2 трильйони доларів.

Простіше кажучи, якщо ви зберігаєте якісь цінні дані, ви піддаєтеся ризику. Тому кібербезпека стала одним з пріоритетних напрямків веброзробки. Кіберзлочинність є найбільшою загрозою для компанії, тому дуже важливо, щоб веброзробники здобули ці навички і створювали безпечні веб-сайти.

8. Безсерверні додатки

Останні тенденції веб-розробки збільшили використання безсерверної архітектури, так як розробники вважають за краще платити за сервер, а не розробляти свої власні. Безсерверні програми працюють за рахунок оренди сервера у організації, яка займається їх обслуговуванням і надає вам серверне обладнання, яке обслуговують їх інженери. Вам не потрібно турбуватися ні про масштабування, ні про надійність, ні про безпеку. Додаток може навіть масштабуватись два рази за ніч, а автоматичні системи назначають вашому додатку необхідний обсяг даних.

9. CSS Subgrid

CSS Subgrid є частиною специфікації CSS Grid рівня 2, яка дозволяє створювати вкладені сітки всередині батьківських сіток. Коли CSS Grid був вперше запущений в 2017 році, у нього були різні обмеження, в тому числі той факт, що вкладені сітки не могли брати участь у визначенні розміру сітки.

Основною перевагою CSS Subgrid є можливість використовувати доріжки сітки, певні в батьківському елементі – для рядків, стовпців або того й іншого. Також вкладені сітки CSS успадковують проміжки від батьківського елемента. Розмір батьківського елемента відстежує зміни в залежності від розміру елементів у вкладеній сітці.

На даний момент CSS Subgrid підтримується тільки Mozilla і скоро буде розгорнуто для інших браузерів.

10. Блокчейн

Блокчейн – гаряча тема на ринку. Будь то веб-розробка, торгівля або виконання інших транзакцій, блокчейн всюди займає своє місце. Він став настільки популярним, що новий браузер під назвою «Brave» інтегрував криптовалюту BAT безпосередньо в свій браузер. Біткойн і Etherum – дві інші найпопулярніші валюти блокчейнів на ринку.

Отже, де ж блокчейн в веб-розробці? Блокчейн відноситься до транзакцій, що виконуються за допомогою блоків. Ця транзакція може полягати в покупці чого-небудь на веб-сайті або обміні вашої валюти на криптовалюту. Використовуючи ці функції, веб-розробники почали інтегрувати функції блокчейна в свої додатки. Інтегруючи блокчейн, кінцевий користувач також може бути впевнений у безпеці своєї інформації і транзакцій. Це допомагає завоювати довіру клієнта і змусити його відвідувати веб-сайт знову і знову.

11. AR та VR

Доповнена реальність дає користувачеві реальний досвід того, чого насправді не існує в реальному світі. Доповнена реальність і віртуальна реальність – не нові концепції. Вони були вбудовані в велику кількість програм, таких як Snapchat, щоб залучити більше користувачів. Але у AR і VR є велике майбутнє в області веб-розробки.

Уявіть час, коли ви могли б поговорити зі своїм другом, ніби він сидить перед вами, або перевірити, як ця фарба буде виглядати на вашій стіні, просто через екран вашого пристрою. Доповнена реальність – актуальна тема в веб–розробці, і ви можете включити доповнену реальність в свій веб-сайт і зацікавити своїх користувачів.

12. Інтернет речей

Інтернет речей (IoT) за багато років вплинув практично на всі сфери бізнесу, від промислової автоматизації до пристроїв для відстеження стану здоров’я. Це майбутнє веб-розробки з необхідністю веб-інструментів для відстеження даних з інтелектуальних пристроїв на базі Інтернету речей.

До 2022 року ринок Інтернету речей повинен перевищити 1,6 трильйона доларів. Рушійною силою ринку є розвиток веб-інструментів для фітнес-браслетів, розумних годинників і інших інтелектуальних пристроїв. Компанії можуть використовувати видатні інтелектуальні технології на основі Інтернету речей. Вони можуть шукати рішення для веб-розробки на основі Інтернету речей для поліпшення своїх бізнес-процесів. Хоч це і не дуже нова тенденція веб-розробки, вона зазнає значні поліпшення в найближчі декілька років.

Висновки

Веб-розробка – це область, яка постійно змінюється. Пару десятиліть тому для розробки веб-сайту потрібні били лише HTML, CSS і JS. Але сьогодні веб-сайт являє собою складну структуру коду, написаного на різних мовах. Веб-сайти повністю залежать від кінцевого користувача. У міру зміни вимог і поглядів кінцевих користувачів розробники створюють нові передові технології. Веб-розробникам необхідно постійно бути в курсі цих тенденцій, щоб брати участь в цих перегонах.

PUSH-K Solutions – це веб-студія в Києві, яка надає якісні веб-рішення для бізнесу. Наші послуги з розробки сайтів засновані на базовому принципі побудови довірчих партнерських відносин з нашими клієнтами і надання їм допомоги в залученні потенційних клієнтів і, таким чином, в збільшенні їх продажів за рахунок позиціонування їх бізнесу на передових позиціях навіть на самому конкурентному ринку. Ми постійно адаптуємося до змін в технологіях і забезпечуємо розробку веб-сайтів відповідно до останніх тенденцій ринку в області веб-розробки.

Füllen Sie das Formular aus

und wir rufen Sie zurück, um das Datum
und die Uhrzeit der Besprechung anzugeben